«Ogres blūza brāļi» dziedās mūziklā «Robins Huds»
6.Latvijas Radio Jauno izpildītāju konkursa «Jaunās Zvaigznes» svinīgajā pieņemšanā un sveikšanā Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe sacīja, ka ir gandarīta par ogrēniešu sasniegumiem. Visiem laureātiem viņa pasniedza dāvanas, un «Ogres blūza brāļi» saņēma arī simbolisku čeku par 500 latiem.
Jau rakstījām, ka 6.Latvijas Radio Jauno izpildītāju konkursa «Jaunās Zvaigznes» «Grand Prix» ieguva ansamblis «Ogres blūza brāļi», bet bērnu konkursā 3.vietu – Edgars Birkenfelds.
V.Pūķe pateicās visiem jaunajiem mūziķiem un Ogres ģimnāzija pedagogam Artūram Mangulim. Viņa izteica cerību, ka arī turpmāk Ogres novadā uzmirdzēs jaunas zvaigznes un novēlēja, lai konkursa dalībnieku izaugsme turpinātos un šis būtu tikai viens no pirmajiem pakāpieniem.
Uz koncertu ar auto, bet mājās jābrauc ar riteni
E.Birkenfelds pie skolotāja A.Manguļa dzied jau no 1.klases, šogad viņš pabeidza 5.klasi. Mamma Nadežda Birkenfelde stāsta, ka kopā ar dēlu ir visos konkursos un citos nozīmīgos pasākumos – viņa bija atnākusi uz pieņemšanu arī Ogres novada domē.
Pats Edgars stāsta, ka konkursā Dzintaru koncertzālē visvairāk bijis bail no žūrijas – tā sēdējusi tik ļoti nopietnām un bargām sejām! Edgars dziedāja grupas «Jauns Mēness» dziesmu «Kad mēness jūrā krīt». Dāvanu – velosipēdu – mamma likusi mašīnā, bet citi ģimenes locekļi mājās no Jūrmalas braukuši ar elektrisko vilcienu.
Izsijā no 1000 priekšnesumiem
«Ogres blūza brāļi» – Oskars Zaļkalniņš, Atis Ieviņš, Pēteris Trasūns, Matīss Čudars un Kaspars Pļavnieks – izpildīja grupas «Zodiaks» dziesmu «Mirušais gadsimts». A.Mangulis stāsta, ka ar šo skaņdarbu trāpīts desmitniekā. Paši izpildītāji teic, ka lampu drudzis Dzintaru koncertzālē nedaudz bijis gan, tomēr tas pārgājis, tiklīdz sācies priekšnesums.
I.L.Purmaliete uzsver, ka žūrijas vērtējumam pievienoti telefonbalsojuma un internetbalsojuma rezultāti – arī visā Latvijā bijis daudz ogrēniešu atbalstītāju. Pavisam Latvijā žūrija noklausījusies ap 1000 priekšnesumu, kurus izpildījuši vairāk nekā 2000 dalībnieku.
Kopā spēlē konkursos, koncertos un ballēs
A.Mangulis stāsta, ka grupa kopā spēlē tikai otro gadu, un sava nozīme puišu izaugsmē bijusi kopīgajiem koncertiem dažādos pasākumos, kā arī nospēlētajām ballītēm. Viņš piebilst, ka ne jau visas populāras grupas var nospēlēt arī ballītes. Pamats puišiem ir iedots. Pateicoties dažādiem kopīgiem piedāvātajiem darbiņiem, grupa, cerams, turēsies kopā arī turpmāk, lai gan divi dalībnieki šogad beidz 12.klasi un mācīsies Rīgā: Atis Ieviņš un Oskas Zaļkalniņš, savstarpēji «nesaskaņojot», izvēlējušies vienu un to pašu izglītības iestādi – Ekonomikas un kultūras augstskolu. Kaspars Pļavnieks jau pirmo gadu mācījies Rīgas Tehniskajā universitātē ceļu un tiltu būvniecības lietas. Pēteris Trasūns šogad beidz Ogres ģimnāzijas 8.klasi, bet Matīss Čudars pēc 9.klases pabeigšanas mācības saista ar Rīgas Doma skolu, kur turpinās ģitāras spēli.
Uz jautājumu par mācību apvienošanu ar mūziku, jo ir taču eksāmenu laiks, A.Mangulis atbild, ka nav bijis viegli, un ne jau uz desmitniekiem visi mācās, bet tomēr līdz galam tikuši, un tas ir apsveicami, jo dažkārt bijuši gadījumi, kad, sākot muzicēt ansamblī, skolu vairs nevar pabeigt.
Labi vārdi – Anitai Ausjukai
Konkursa organizatores Ilze Laila Purmaliete un Ilze Trumpe pateicās Ogres novada domei par atbalstu sešu gadu garumā – domes kultūras centrā notikuši atlases koncerti un pasākums atbalstīts finansiāli. «Tik liela mēroga pasākumu viens vai divi cilvēki nevar noorganizēt,» sacīja I.L.Purmaliete. Labus vārdus abas viešņas veltīja Ogres novada kultūras darba koordinatorei Anitai Ausjukai, uzsverot, ka viņa ļoti labi dara savu darbu.
Iegūst simpātijas un datoru
Firmas «Capital» mārketinga vadītāja Lelde Gangnuse izteica prieku, ka firmas balvu – portatīvo datoru «Gauja» – saņēma tieši «Ogres blūza brāļi». Firmā strādā ap 70 darbinieku, notikusi aptauja, un ogrēnieši ieguvuši firmas pārstāvju simpātijas. L.Gangnuse solīja ar interesantajiem komentāriem iepazīstināt arī ansambļa dalībniekus. Viņa sacīja, ka kolektīvs drīzumā svinēs 15 gadu jubileju un savā svinību pasākumā vēlētos redzēt arī «Ogres blūza brāļus».
Mēģinājumu telpa izlīmēta ar olu kastītēm
Kā ansamblis izmantos portatīvo datoru? Puiši atbild, ka droši vien to izmantos savā studijā, ja tāda būs, vai darba telpā. Līdz šim mēģinājumi notikuši kādā Ogres ģimnāzijas telpā ceturtajā stāvā, kas no iekšpuses aplīmēta ar olu kastītēm – skaņas izolācijai. Visiem gribētos kārtīgu studiju. «Ogres ģimnāzija jau mūs katru gadu atbalsta, cik vien iespējams – piešķir telpas, nopērk kādu skaņas karti vai mūzikas instrumentu,» saka A.Mangulis.
Labas hūtes – deficīts
Kā tiks izmantoti 500 lati? Uz šo jautājumu A.Mangulis atbild, ka viņam jau te laikam nebūšot nekādas teikšanas, un paskatās uz puišiem. Viņi saka, ka vēl nav izlemts, kā naudu izmantot. Varbūt tērpiem, varbūt kādam mūzikas instrumentam. Piemēram, nav bijis viegli sagādāt hūtes. A.Ausjuka stāsta, ka reiz ar lielām pūlēm hūtes aizņēmusies no deju kolektīviem, taču koncertā puiši tās nez kāpēc nav uzvilkuši. Vēlāk atklājies, ka ar dejotāju hūtēm viņi izskatās pārāk smieklīgi. A.Mangulis puišiem iedevis savas hūtes, dažas no tām – pilnīgi jaunas – kādreiz izdevies nopirkt «second hand» veikalā.
Robins Huds šaus ar bultu bultā
I.Laila Purmaliete un I.Trumpe stāsta, ka šovasar «jaunās zvaigznes» no visas Latvijas iestudēs mūziklu par Robinu Hudu, un lomas tajā paredzētas arī «Ogres blūza brāļiem» un Artūram Mangulim. «Man būs tēva loma – nekas nemainās arī uz skatuves!» smej A.Mangulis.
Pirmizrāde paredzēta 16.augustā Talsos, bet izrādes – pavisam astoņās Latvijas vietās. Vai arī Ogres estrādē? «Vēl nezinām. Ja būs pieprasījums, varbūt,» saka I.Trumpe.
Mūziklā būšot arī īsti loka šāvēji, kas iešaušot bultu bultā – piedalīšoties Latvijas labākie sportisti.
Būs pašiem savs videoklips
«Ogres blūza brāļi» konkursa balvā saņēma iespēju filmēt videoklipu, par ko parūpēsies konkursa ilggadējais atbalstītājs – firma «Kalnozols». Ansambļa dalībnieki vēl nav izlēmuši, kur un ko filmēs. Droši vien tā būšot kāda pašu sacerēta dziesma.
I.L.Purmaliete teic, ka nākamgad konkurss būšot starptautisks – tajā piedalīsies arī labākās grupas no Lietuvas un Igaunijas.
2007. gada 6. jūnijā, 17:22, Kultūra un izglītība
Ogrenet




Jaunākie komentāri
dzirdēju viņus dzīvajā, tikai labas atsauksmes! Kad spēlē, tad to dara no visas sirds!
Es domāju ,ka tas būtu tikai loģiski ,ja ogrēnieši varētu skatīt izrādi ar mūsu stāriem :))
Blūza Brāļi malači! Tā tik turēt! Un protams, ka arī ogres estrādē vajadzēs demonstrēt izrādi Robins Huds.